• Gökmeydan Mahallesi Ulus Caddesi No:65 ODUNPAZARI/ESKİŞEHİR
  • iletisim@patelinsaat.com.tr

(222) 240 47 17 - (533) 037 45 96

Kat Mülkiyetli Tapu Nedir? Kat Mülkiyeti Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?

Konut Alımlarında Tapu Prosedürü Nasıl İşliyor?

Patel İnşaat proje aşamasında topraktan satış gerçekleştirdiğinden dolayı konut alımlarında satış vaadi sözleşmesi ile müşteriye güvence sağlıyor. Tapu teslimatı ise sırası ile projenin bir kısmı tamamlandığında kat irtifakı anahtar tesliminde kat mülkiyeti şeklindedir.

Kat İrtifaklı Tapu Nedir? Kat İrtifakı Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?

Yapılacak ya da yapılmakta olan binaların üzerinde kat irtifakı kurulur. Kat irtifakı olan bir bina tapuya kayıtlı demektir. Ruhsat alımı sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan bu tapu türlerinde her hak sahibinin kendi yeri bellidir. Kat irtifakı kat mülkiyetine geçişten bir önceki adım olarak da düşünülebilir. Burada hak sahipleri daha sonra tapu müdürlüğüne başvurarak kat mülkiyetli tapu sahibi olabilirler. Bankalar bu tür tapuya sahip olan gayrimenkuller için de kredi kullandırabilirler.

Daireye Ödenecek Satış Bedeli Dışında Herhangi Bir Masraf Doğacak mıdır?

Konut sahibi olan müşterilerimiz ödemiş oldukları daire bedeli haricinde tapu ve iskan masrafları cins harcı, dairenin su, doğalgaz, elektrik abonmanlık bedelleri ödeyecektir.

İskan Nedir? Neden Bu Ücret Bize Aitir?

İskan oturma izni, yapı kullanım izni olup, gayrimenkulün tasdik edilmiş projesine uygun yapılıp bitirilmesi durumunda, ilgili belediyece verilen bir belgedir.

Cins Tahsis Harcı Nedir ? Neden Bize Ait ?

Tapu kütüğünde kayıtlı bir taşınmazın, başka bir nitelikte tapu kütüğüne tescil edilmesine Cins Tahsisi denir. İskan alımı ve kat mülkiyetine geçiş sırasında uygulanan Cins Tahsisi, "cins değişikliği" olarak da ifade edilmektedir. Cins Tahsisi, 492 sayılı Harçlar Kanunu'na göre beyan edilen değerin binde 6 oranında harç ve Eğitime Katkı Payı tahsil edilerek gerçekleştirilir. Cins tahsisi belgesinin ücreti de daire sahibinden talep edilmektedir.

Dairelerinizin Isınma Sistemi Nasıl?

Daireleriniz projelere göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle kombili olup, ferdi ısınma sistemi mevcuttur.

Proje üzerinden satış yapılmakta mıdır? Ve vade imkanlarınız nelerdir?

Dairelerimiz genellikle proje üzerinden satışı tamamlanmaktadır. Bitme aşamasında sınırlı sayıda dairemiz mevcut olmaktadır. Projeden girildiği takdirde tapu teslimine kadar %0 faiz bedeliyle vade imkanınız bulunmaktadır. Aylık ödeme miktarınızı kendi bütçenize göre siz belirlemektesiniz. Bu miktar her ay değişkenlikte gösterebilmektedir, tamamen sizin belirlediğiniz oranda olmaktadır.

Binalarınızda otopark mevcut mudur?

Her projemizde kapalı veya açık otopark mevcuttur.

Projelerde Deprem Güvenliği Nasıldır?

Projelerimizin tümü deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmıştır. Yönetmeliğin gerektirdiği tüm şartlar sağlanmıştır. Tüm blokların altında ayrı ayrı fore kazık ile iyileştirme ve radyo jenerel temel çalışmaları yapılmış olup hazırlanmıştır. Jeofizik çalışmalar yapılmış olup hazırlanan Jeolojik ve Jeoteknik Etüd Raporu Jeoloji Mühendisleri odasınca vize edilmiştir.

Daire İçerisinde Malzeme Seçimi Yapabiliyor muyuz?

Patel inşaat olarak farkımız, dairenizdeki tüm mutfak ve banyo dolaplarının desen, renk ve şekillerini, mutfak fayans ve tezgahlarını, parkelerini siz seçiyorsunuz ve evinizi gönlünüze göre şekillendiriyorsunuz. İmalatlarımız kendi bünyemizde olup, sizin isteğinize göre çizilip yapılmaktadır. İmalat aşamasına geldiğinde sizi ofisimize davet ediyor kataloklarımızdan seçimleriniz alıyoruz.

Projelerde Kullanılan Malzemeler ve Markalar Nelerdir?

Malzemelerimiz satış sözleşmelerimizde mevcut olup 1. Sınıf kalite ve yüksek standartlı malzemelerdir. Malzemelerimiz her yıl Patel inşaat yönetimi tarafından en son çıkan modellerden seçimi yapılmaktadır.

Kaba sıva (beton sıva) nedir? Faydaları nelerdir? Daire içlerine kaba sıva uyguluyor musunuz?

Kaba sıva (beton sıva) daire içlerine uygulanması gereken fakat günümüzde bir çok inşaat firması tarafından uygulanmayan, alçı sıvanın altına atılması gereken beton ince sıvadır. Daire içlerine atılan kaba sıvanın faydaları büyüktür. Ses ve ısı yalıtımında büyük faydaları vardır. Kaba sıva atılmayan bir dairede normal konuşmalarınız dahi komşu daireden duyulabilir. Daire alırken dikkat edilmesi gerek öneli hususlardandır. Patel inşaat olarak kaliteyi her şeyin üstünde tutmaktayız. Bu konuda da fazla kar amacı gütmek yerine bir çok firmanın aksine biz daire içlerine kaba sıva uygulaması yapmaktayız. Uygulamamız (kaba sıva + alçı sıva + saten + boya) şeklindedir.

Satış sonrası hizmet politikanız nasıldır?

Patel inşaat olarak en çok gururlandığımız ve kendimize güvendiğimiz işimiz satış sonrası hizmet politikamızdır. Yaptığımız işlerimizin arkasında duruyor ve yapılarımıza garanti veriyoruz. Dairelerinizde çıkacak herhangi bir problemi bizden alacağınız satış sonrası hizmet formunu doldurup bize ulaştırmanız ve web sitemizdeki formlar kısmından ilgili formu doldurmanız veya telefon ile bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Size en kısa sürede ilgili ekibimiz yardımcı olacaktır.

Tapu tesliminde hangi evraklar gerekli olacaktır?

Tapu teslimi günü geldiğinde bize 2 adet fotoğraf ile nüfus cüzdanınızın aslını bırakmanız yeterli olacaktır. Daha sonra imza için size haber verilecektir.